Květen 2015

Nezávazně XVII. 2/2

30. května 2015 v 13:12 | Ája + Vita |  Nezávazně
znaky, znaky, znaky...


Nezávazně XVII. 1/2

30. května 2015 v 13:10 | Ája + Vita |  Nezávazně

Koukaly jsme, že jste se s komentáři zase trochu rozjeli, tak tu teď máte o 3 stránky delší díl ^_^.


Pets 1.

27. května 2015 v 11:03 | Ája + Vita |  Pets
Tak vyhrálo na plné čáře "Pets", i když několik z vás se podařilo psalo duplicitní komentáře (a byli odhaleni - všichni). Je to povídka zhruba na 50 stránek, protože byla spíš myšlena jako PWP, takže myslím, že když budete hezky komentovat, do prázdnin tu bude celá, pak nejspíš přijde "Censored", tuším, že to byla druhá povídka s nejvyšším počtem komentářů.


"Ahoj, Sasu, kdy se vrátíš…?" Itachi stál u okna a očima za řeči sledoval rušnou ulici Tokia. Je pátek a on tušil, že Sasuke rovnou ze školy jako vždy zamíří se svými přáteli někam ven. Itachi se nechtěl chovat jako jejich máma… o kterou oba před lety přišli. Ale měl o něj strach, vždycky. Nemohl si pomoct. "Někdy k ránu znamená přesně v…? Ne, do tří, dobře? Tak si to užij… zatím… mám tě rád." Ten večer Itachi netušil, že se svým bratrem mluvil naposledy.

~

Která povídka teď?

22. května 2015 v 6:00 | Ája + Vita |  Kecy
Jelikož jsme s Vitou nenapravitelný ItaSasu maniačky, napsaly jsme toho požehnaně i během mého maturitního období (prostě maturita mi ItaSasu nevezme, stačí, že mi vzala nervy -_-).
Tak tady máte přehled...
Do komentářů napiše pouze JEDNU povídku, kterou z vybraných chcete. Anketa nebude, ráda bych spíš vyhověla těm, kteří jsou ochotni psát komentáře :).


Kdo má maturitu? ^^

21. května 2015 v 19:23 | Ája |  Kecy
Já, já, já! :D
A jestli čekáte, že se teď přidám k těm lidem, kteří už odmaturovali a tvrdí, že to byla pohoda, tak se pletete. Bylo to hrozný!
Biologii jsem odříkala, jako kdybych se tam bavila o počasí, takže pohoda, ale z chemie jsem si vytáhla podělaný "pentely", já nesnáším anorganiku a prostě si ji musím vytáhnout. Na potítku jsem si pomalu ani nevzpomněla, co je tam za prvky a nedali mi tam ani periodickou soustavu prvků, která tam být měla -.- , takže mi bylo totálně k ničemu, když jsem věděla, že je to pátá skupina. Nicméně jsem si vzpomněla a s pomocí boží (třídního a chemikáře v jedné osobě) odmaturovala z chemie aspoň za 4 :D.
Ale mám jedničku z češtiny 3:-D. Ze slohu plný počet bodů, z didakťáku jsem ztratila jen dva (a ne kvůli Jidášovi, toho jsem náhodou věděla! :D). Za to jsem podělala ústní, i když mám dvojku. Jenže můj češtinář ode mě čekal asi trochu víc, což mi pak i naznačil (nenaznačil, prostě mi to na férovku řekl). Mimochodem přísedící mě pěkně dusil... jako všechny, je to největší kretén na škole a fakt jsem ráda, že už toho debila nebudu potkávat. Hádal se tam se mnou o tom, jestli Rimbauda lze zařadit do dekadence, podle něj totiž ne ^^".
Tak teď doufám, že to nečte nikdo nepovolaný a zdar prázdninám. Vejšku fakt odmítám řešit -.-, někam se snad dostanu, zas takovej blboun nejsem :D.

Zítra vám dám asi na výběr, kterou povídku budete chtít zveřejnit, dost jsme toho s Vituškou rozepsaly ^_^. (dřív ale spálím všechny otázky -.-)

Vaše štěstím umírající Ája

Vaše Ája

Vězeň ve své mysli V.

19. května 2015 v 7:00 | Shirayuki + Ivanitko |  Vězeň ve své mysli

Už jsme v půlce. A nastane velký obrat v událostech.

Nezávazně XVI.

13. května 2015 v 20:00 | Ája + Vita |  Nezávazně

Okey, tahle povídka nebyla přednastavená. Ne že bych na ni zapomněla, ale tuším, že v ten moment když jsem přednastavovala kvůli maturitě, tam bylo málo komentářů, takže mě to nejspíš odradilo. Každopádně posledních pár komentářů u předchozího dílu ala Sasuke a Itachi nás s Vitou tak pobavily, že tedy po dvou měsících přidávám další díl.
Kdybych neměla takovou radost z toho, že jsem na 99,99% dala písemný, tak to tu máte nejdřív ke konci května :D.


Co jste možná o Japoncích nevěděli

9. května 2015 v 16:48 | Vita |  Japonsko


Tak vás zase všechny zdravim z Německa. Jak už dlouhodobější návštěvnící blogu dozajista ví, jsem na výmenném pobytu a za dva měsíce se vracím do Čech. Ale moje rodina se rozhodla v příštím roce hostit také zahraničního studenta. To znamená, že od září se na rok mojí hostitelskou sestrou stane Japonka jménem Kaori.

Vyjednávání a přípravy organizace, s níž přicestuje, rozhodně nepodceňuje a my už se o Japonské kultuře a rozdílech naučili poměrně hodně. No a když jsem si t všechna skripta jeden večer pročítala, napadlo mě, že vyhovím pár drobným stížnostem a nechám si čtenáře i některé adminy oddychnout od ItaSasu.

Kdo se trochu zajímá nejen o anime, ale i Japonskou kulturu, směle do čtení. Mimoto ale myslím, že jisté informace jsou lákavé i pro lidi, co se o Japonsko zajímají jen okrajově.


Vězeň ve své mysli IV.

5. května 2015 v 7:00 | Shirayuki + Ivanitko |  Vězeň ve své mysli

Právě se chystám na písemnou část češtiny, která mi začíná v 8:00 a mezi didaktickým testem a slohem máme asi hodinu a půl čas, který nejspíš strávím v koutě s výčitkami, co za blbost jsem tam zase napsala. Hmm, s příštím dílem za sebou buď už budu mít i ústní, když mi to dají na pondělí, případně budu ve stresu, protože se všechny čtyři zkoušky konají v jeden den. Hashtag maturita.
5.5.2015. Pětku nemám ráda, ale když je to tak kouzelné, mám chuť povídku vyjímečně přednastavit už na 5:55.
Anyway - dnes se zajdeme projet na koních, objeví se nám pár nových postav, včetně mého oblíbeného zvyku dávat zvířatům jména postav z anime.