Říjen 2014

Kishimoto, shoř v pekle!

29. října 2014 v 15:17 | Ája |  Kecy
POZOR SPOILER! - DÍL 698


AU vs. kanonický svět

28. října 2014 v 11:23 | Ája |  Slovník
Nevím, jak u Vás, ale když se já chystám napsat povídku, je to to první, nad čím přemýšlím. Kolikrát se mi stalo, že jsem měla nápad, o čem bych mohla psát, ale hodilo se to do obou světů a já nevěděla, pro který sáhnout. Teď už v tom tedy jasno mám.

Provinilý VIII.

26. října 2014 v 20:30 | Ája + Vita |  Provinilý

Tenhle díl je tu spíš z milosti, než za zásluhy. Jestli se s těmi komentáři nepolepšíte, věřte, že mi pro vás nic psát nemusíme. My si s Vitou se vší radostí můžeme psát jenom pro sebe, nebojte se, že by nás to nebavilo :P. Máme rozepsané ještě další povídky, které tu vůbec nejsou zveřejněné, byly by, kdybyste vy nebyli tak líní :).
Když se budete trochu snažit, tak jednu další dílovku už máme celou dokončenou, mohl by přibýt nový díl spolu s "Provinilý", kdyby někdo projevil trochu snahy...


Halloweenský/podzimní design

26. října 2014 v 11:31 | Ája |  Kecy
Toho si asi nejde nevšimnout, že?
Včera jsme konečně byly s Riuu nafotit halloweenské ItaSasu. Tímto bych chtěla poděkovat svojí sestře, že si jako jediná našla čas a vyfotila nás (a za půjčení červené košile :D). Ačkoliv mě to stálo mnoho úplatků (venčení čokla - z toho jsem se částečně vykecala, ráno ho místo mě vzala maminka, s tím, že já udělám oběd :3, přišití knoflíku a tak dále... ach ti mladší vyděračští sourozenci).
Nejprve byl ten design laděný do oranžova, jenže já jsem strašně citlivá ne světlé barvy, takže po chvilce dívání se do photoshopu na tu nechutně svítivou barvu jsem si musela jít pro kapky do očí (ono bych asi obecně měla omezit čas strávený u pc, ale to už je vedlejší). Nakonec je z toho taková modro - cosi patlanice, ale mně se to líbí.
Pro ty, co to nepoznali - Riuu má být upír (pokud je vám ten ohoz pod pláštěm povědomý, tak máte pravdu, je to Sebastian z Kura :D), já si chtěla vzít čertíka - načež mi moje drahá sis řekla, že svoje čertí rohy a ocásek má u kamarádky.
A ještě jedna detailní poznámka - u Riuu je to možná vidět, ale u mě moc ne - vzala jsem si po neskutečně dlouhé době čočky se sharinganem. Brečela jsem jak želva, trpěla a ono to ani není na té fotce vidět (!!!).

Ještě doladím pár detailů v menu, u komentářů a v rozcestníkách a brzy uvidíte konečnou verzi ^^.
Vaše Ája

P. S.: Napadlo mě, že bych mohla na každé období dávat jiný design, kdo sem chodí dlouho, tak ví, že to tu tak kdysi dávno fungovalo, ale pak mě to přestalo bavit. Teď bych se k tomu ráda vrátila s tím, že by na každé období byl jeden design, ale ne, že bych dělala každý rok jiný, prostě zůstanou jen 4 hlavní a ty budu střídat 3:-). Ten, co tu byl předtím byl pasován na letní.

A kdyby vás zajímalo, jak dopadl zbytek fotek, tak je budu zítra a dnes přidávat SEM, protože všechno se zkrátka na ten design nevejde :D.

Nevinná praxe 8

18. října 2014 v 9:45 | Ája + Vita |  Nevinná praxe

Zasloužili jste si ho ^^


Report z týdne

17. října 2014 v 18:24 | Ája |  Kecy
Já se zkrátka musím ohlásit.
Mám ze sebou jeden z nejpříšernějších týdnů mého studentského života. Hafo písemek, hafo zkoušení... asi to všichni znáte. Navíc mi naše "milá lektorka" na aj zadala speaking o Evropský Unii. Super věc. Super téma. Sice jsem si to připravila na můj vkus víc než pečlivě, ale i tak jsem nečekala žádnou valnou chválu - dávala mi loni dost najevo, jak mě nesnáší, aneb přiznejte učiteli, že vás nebaví jeho předmět. Kdybych tenkrát držela hubu...
Nicméně mi dala jedničku 3:D. A těma ona vážně šetří - na všech.
Ve čtvrtek jsem si řekla, že bych vám sem mohla hodit nějakou povídku, ale měla jsem krizi šatů na maturitní ples a zase přehodnotila svůj výběr, a pak už se mi chtělo spát.
Dneska jsem se dovlekla domů tak před hodinkou, protože se moje maličkost rozhodla, že by mohla zatočit se svou leností a začít dělat nějaký sport - něco nenáročného, neupoceného, částečně relaxačního. Plavání zkrátka byla jasná volba. Sestra se toho samozřejmě chytla, takže odteď je to můj plavecký parťák (občas jsem sice měla chuť ji utopit, ale řekla jsem si, že aspoň jedna z nás se musí chovat dospěle... když už na to mám věk o_O).
Řeknu vám, je moc fajn plavat si tam mezi staříkama nebo malýma capartama. Připadaly jsme si jak z jinýho světa.

Dneska bych si konečně ráda přečetla všechno, co jsem za poslední týden a půl nestihla, možná něco zveřejním a (!!!) zítra jdeme s Ruuínkem fotit Halloween ItaSasu a jelikož jsem děsně hyper (blížící se maturita a přijímačky na vejšku z vás udělají extrémně akčního člověka... nebo extrémně líného člověka), tak bych s těma fotkama pak chtěla udělat i design. Zimní počká :D.

Vaše Ája

Provinilý VII.

12. října 2014 v 20:29 | Ája + Vita |  Provinilý

No vidíte, že umíte komentovat.


Lucifer's angels (the GazettE)

12. října 2014 v 15:20 | Shirayuki |  JR - povídky

fandom: the GazettE, songfic na Razorblade od Brand X Music (viz. hore)
pairing: Kai x others
těšit se můžete na: dark, náznaky BDSM, leader-sama v ráži
poznámka: Při čtení nejen j-rock fanfikcí jsem přemýšlela, jak si mám představovat vzhled, přeci jen je těch looků hodně. Jistě, u Reity to asi vždycky bude popis typu "blonďák", ale třeba Ruki vypadá co chvíli jinak. Pro upřesnění jsem looky popsala co nejvěrněji k Nameless Liberty Disorder Heaven (Heresy limited), který byl v době psaní této fanfikce nejaktuálnější.
poznámka č.2: Pokud jste tuto povídku už někde viděli/četli, tak ne, skutečně nejsem plagiátorem, ale spatřila světlo světa na mém novějším blogu suicide--circus.

Zimní design?

5. října 2014 v 13:17 | Ája |  Kecy
Jelikož se blíží zima, tak jako každý rok přemýšlím, jestli se mám vrhnout do zimního designu. Nejsem si úplně jistá, ale myslím, že minulý rok byl první, kdy jsem se na to totálně vykašlala, protože jsem měla tvůrčí grafickou krizi a nedokázala vymyslet žádný dobrý koncept.
Poslední dobou s tím dost válčím, protože mám příliš vysoké nároky. Možná to tak nevypadá, ale zkuste si něco navrhnout, když nesnášíte takové ty rozjíždějící se designy. Když navštívím nějaký blog a vidím vážně povedený layout, a pak najednou posunu stránku a ty okraje zůstanou zafixovány místo toho, aby se rolovaly, naskakuje mi žilka. Nemůžu si pomoct, ale přijde mi to takové nedodělané a když pak něco čtu, soustředím se na to, že kvůli ujetýmu okraji chybí někomu kus tváře nebo jiná část těla a neskutečně mě to rozptyluje.
Naproti tomu se mi ale líbí designy přes celou obrazovku počítače, jenže pokud vám vadí rozjíždějící se stránka a okraje, tak ty okraje musíte nastavit tak, aby se rolovaly a opakoval se jen spodní motiv, nebo to nastavit barvou a to je zkrátka práce navíc.
Další můj malicherný problém - jelikož si potrpím na hezké rozcestníky, vyžaduje to dělat oddělovače do každé rubriky, kde jsou nějaké podrubriky. Mohla bych si je sice hodit v png, ale pokud se rozhodnete úplně změnit barvy, obvykle to pak k sobě neladí a... jsem hrozná, co?
A menu. To, moji drazí, nesnáším ze všeho nejvíc. Možná jste si všimli, že teď mají jen jednotlivé panely názvy ve formě obrázku, přímo odkazy na rubriky jsou jen odkazy. Sice mám na to svoje vychytávky, jak si to urychlit, ale pohled na html text ve mně vyvolává nelibé pocity. Ačkoliv, když jsme kdysi ve druháku brali na IVT tvorbu webovek, ukázala jsem profesorce svůj blog a celý půl rok jsem měla klid... a sledovala, jak ostatní nadávají :D. Ne, opravdu nejsem škodolibá.
Což mi připomnělo zážitek z minulého týdne. Sedím si doma u pc se svou nateklou hubou, chystám se vypnout fb a jít si udělat něco k jídlu, když mi napíše sestra, že mají IVT a budou psát test a jestli jí budu radit. Ten učitel jim dovolí hledat si na internetu a ona radši otravuje mě. Takže jsem si oprášila znalosti z grafiky :3.

No, ale to jsem asi úplně odbočila od tématu. Přesto všechno, co mi to způsobuje, jsem odhodlaná se do toho designu pustit, protože mě to pořád baví a jelikož mám venku už všechny moudráky, tak mě nepronásledují žádné migrény a tvůrčí nálada je zpět <3.

Navíc Riuu je smířená s tím, že budeme fotit zimní (vánoční) ItaSasu tak jako tak. Hmmm možná bych ji mohla přemluvit i k Halloweenu 3:-D.

Anketa viz níže.
Vaše Ája

Mazlíčci 5

5. října 2014 v 12:36 | Ája + Vita |  Mazlíčci

Tak, když Aki a Chikkuru tak naléhaly, kvůli jakékoliv povídce... :D