Srpen 2014

Vojna začíná

31. srpna 2014 v 12:09 | Ája |  Kecy
Víte, že se obvykle k prázdninám nebo vysvědčení a tak vůbec nevyjadřuju, protože je to prostě každý rok a je to otrava, ale letos mi to nedalo. Taky se vám tam tak nechce? Když jsem byla menší, tak jsem se docela po těch dvou měsících do školy i těšila, ale čím jsem starší, tím víc se mi to nicnedělání líbí. Tím spíš, když jsem už viděla náš budoucí rozvrh, rozdýchávala jsem to celý den. Taková prasárna - pondělí až čtvrtek budu mít do čtvrt na pět. Co jsem komu udělala?
Navíc mě letos čeká maturita, a když budu mít trochu štěstí tak udělám přijímačky na vejšku (vzhledem k tomu, že jsem šašek a učím se i o prázdninách, tak by to mohlo vyjít - při nejhorším skončím na peďáku no :D ...ne že bych tu češtinu a děják až zase tolik milovala, abych to chtěla studovat, ale... vždycky jedno z toho můžu vyměnit za biologii :D. Jen si sama sebe nedokážu představit jako učitelku, ačkoliv poslední rok tolik lidí doučuju matiku - mám z ní 3 a stejně... asi nebudu až zase tak blbá :D).
Takže, kdo se těší do školy?Nevinná praxe 6

27. srpna 2014 v 21:07 | Ája + Vita |  Nevinná praxe

Plánovala jsem se na na všechno do konce srpna už vykašlat (ačkoliv napsaného toho je dost), ale jelikož jsem dneska dostala konečně analgetika na ty pitomý zuby a protože Phalandra je neodbytná, máte tu vy a hlavně Rissuša (Rin) další díl ^_^.

I'm not your friend 18 - Konec

26. srpna 2014 v 16:25 | Shirayuki + Ája |  I'm not your friend


Poslední díl je tady. Zabralo to docela dlouho a další povídka byla úspěšně dokončena. Závěrem menší ochutnávka marathonu hrátek.


Kdo má vnímavé oko?

25. srpna 2014 v 22:54 | Ája |  Kecy
Zajímalo by mě, kolik z Vás ví (si všimlo), že tenhle design není tak úplně černý, nebo spíš, že ta černá není tak úplně pravá černá. Já sama to dost dlouhou dobu nevěděla, takže...

Keep calm...

24. srpna 2014 v 11:39 | Ája |  Kecy
Ani nevím jak mě to napadlo, ale včera jsem se nudila (to se u mě moc často nestává), navíc mě bolely moudráky (už dva týdny v kuse) a s tím se moc kreativních činností provozovat nedá, protože to prostě... bolí a soustředěnost je ta tam, navíc jsem měla jeden restík k našemu cosplay týmu (měla jsem všem udělat něco jako seznam všech cosplayů a k tomu fotky v nějakém super provedení... to ztroskotalo, nějak mi to prostě nešlo :D) ...a tak jsem si otevřela photoshop, měla tam nečinně hozenýho Hachiina Bulbasaura, a pak se to zrodilo! :D

Aquarion Evol - recenze + odkaz

22. srpna 2014 v 19:40 | ShirayukiProvinilý IV.

21. srpna 2014 v 14:10 | Ája + Vita |  Provinilý

Blog má jednu vychytávku - hned druhý den se Vám zobrazí, které články byly nejčtenější a KOLIK LIDÍ si je přečetlo. Tuhle povídku, cpo jsem si tak všimla, čte okolo 50 lidí. Takže je 10 - 15 komentářů vážně problém? Jestli ano, tak pro nás pak bude problém přidat další díl.
Děkujeme samozřejmě těm, kteří pravidelně komentují ^_^. Kdyby se nepovedly ty komentáře, víte, že stačí napsat email a my vám další díl pošleme.


Nevšední dort

18. srpna 2014 v 23:00 | Ája |  Kecy
Jelikož měla má drahá Riuu nedávno narozeniny, rozhodla jsem se jí upíct dort. Přestože ji už nějaký ten pátek znám, tak jsem nevěděla, co za dort. Má ráda oříšky. A Kakashiho. Oříškový dort a z polevy udělat Kakashiho hlavu? No jo, jenže ona nemá ráda sladké (v tom jsme si vážně podobné :D). Tak co udělat slaný dort?
S tímhle nápadem jsem se musela poradit s kamarádkou. Samozřejmě nadšeně souhlasila. Stejně jsem nad tím ale celý týden přemýšlela, jestli to svedu, protože s tím nemám žádné zkušenosti. Navíc jsem neměla náladu se vůbec do něčeho pouštět, protože jsem se rafla s mámou a radši celý dny trávila v pokoji u pc, než ji potkávat.
Když už jsem si říkala, že se na to fakt vykašlu, napsala mi jedna kamarádka, jestli teda budu pro Riuu dělat dort. Tak jsem jí vypsala svoje problémy, a tak získala pomocníka :D.
Nakonec jsme dort pekli u kamarádky a dopadlo to vážně skvěle ^^. Takže jestli nejíte sladké a potřebujete narozeninový dort - jen do toho, je to opravdu primitivní a chutné.

Budete potřebovat
dvě vejce
sůl
cukr
mléko 300ml
mouka 500g
15g droždí
různé druhy zeleniny, salámu a pomazánkového másla
dortovou formu


Postup
Mléko lehce ohřejete v hrnci, přidáte droždí a necháte chvíli stát (na na tom sporáku, aby bylo jasno! xD). Zhruba po 15 minutách přidáte kávovou lžičku cukru a soli, pak mouku a nakonec vejce. Vše pečlivě promíchejte a nechte odstát, dokud těsto nevykyne (my se na to víceméně vykašlaly a i nevykynuté ho nalily do dortové formy). Pokud chcete být pečliví a ne jako my, tak si to těsto po vykynutí zpracujte nejlépe v rukou a pak umístěte do vymazané formy. Dejte do trouby zhruba na 170°C a čekejte tak 45 min.
Když je váš super bochníček hotov, nevyndávejte ho z formy a nechte ho nejprve aspoň na hodinu vychladnout. Po úspěšném vyjmutí z formy ho podélně rozkrojte na dvě části (pokud jste byli nadmíru šikovní, máte velký bochánek a můžete ho rozkrojit i na tři menší kola).
Všechny části pak potřete pomazánkovým máslem (vždy z jedné strany - jen pro jistotu xD), můžete je různě prokládat sýrem i salámem nebo zeleninou. My s kámoškou nastrouhaly sýr, ředkvičky a okurku a ještě to proložili kuřecí debrecínkou.
Vrchní část opět potřete pomazánkovým máslem a ozdobte podle libosti.

Tady jest výsledek


Doprostřed jsme pak ještě umístily svíčku (zelenou, protože Riuu tu barvu nesnáší :D). Dort všem chutnal tak moc, že máme s kamarádkou zakázky na další narozeninové oslavy a jiné příležitosti :D.

Vaše Ája


Kaichou wa Maid sama

15. srpna 2014 v 15:54 | Ája

Recenze - anime
Misaki Ayuzawa by asi byla normální středoškolačka, ovšem kdyby jejich rodinu neopustil otec a nenechal je v dluzích. Misaki má tak potřebu se o svou mladší sestru a mámu starat. Jelikož nemají moc peněz, pracuje v Maid caffé a horlivě se to snaží utajit před svými spolužáky. Důvod?
Bojí se, že už by ji pak nebrali vážně, protože Misaki je předsedkyně a má opravdu Respekt s velkým "R". Kluci se bojí (ona je na ně vážně zlá - kvůli otci nesnáší muže) a holky ji obdivují.
Asi by jí vše vycházelo, kdyby ji jednoho dne v maid šatičkách nespatřili tři její spolužáci, jež toho dne ve škole ponížila. Misaki už se připravuje na je horší, ale v ten nejvhodnější okamžik se tam objeví její další spolužák - Usui Takumi - všechny holky ho zbožňují (samozřejmě až na Misaki) a kluci touží být jako on. A tenhle Usui zařídí, aby ti tři ve škole mlčeli a nic o práci předsedkyně neříkali.
Od toho dne chodí do Maid caffé Usui každý den a docela nápadně se snaží Misaki naznačit, že by s ní rád chodil. Ta ho ale odmítá nebo spíš dělá, že to nevidí. Celé anime pak vlastně není o ničem jiném, než o tom, jak se Usui snaží získat Misaki.

Recenze - manga
Základní příběh samozřejmě zůstává, až na to, že v manze se ukazuje i důvod, proč otec Misaki odešel od svojí rodiny. Rozvíjí se tam dokonce i Usuiho minulost a nakonec i vztah s Misaki.

Odkaz

Moje hodnocení
Miluju to anime i mangu. Sice nejsem romantik a pár holka x kluk už dávno není nic pro mě, ale tohle mě vážně chytlo. Dalo by se říct, že je to taková romantická komedie. Rozhodla jsem se dokonce, že budu číst i mangu, protože mě trápilo, že ten konec v anime není víc "podrobnější" a manga mě docela uspokojila.
Za mě rozhodně 10/10.


Divided XIV. - V odraze zrcadla 2/2

12. srpna 2014 v 10:14 | Shirayuki + Vita |  Divided
Když už jsme to tam vrazili...
V příštím díle se dozvíme důvod, proč se sebou Madara nechá tak zametat. A přibyde další důležitá hlavní postava, však na dlouhou dobu je toto díl poslední.