Červenec 2014

Nevinná praxe 5

21. července 2014 v 19:30 | Ája + Vita |  Nevinná praxe


Nevděčný spratek 15 - konec

21. července 2014 v 11:33 | Ája |  Nevděčný spratek
Snažím se plnit své prázdninové předsevzetí a zatím se to docela daří. Čekejte, že vás zahrneme povídkami, pokud budete řádně komentovat, protože znáte to - zadarmo ani kuře nehrabe.Jinýma očima - alternative end 1/3

20. července 2014 v 17:16 | Shirayuki + Vita |  Jinýma očima


Někteří z vás možná ještě pamatují jednu z těch originálnějších povídek jménem Jinýma očima. Je to již docela dlouho, co byl vydán poslední díl a to i s epilogem a doslovem, takže se mi nechtělo sem dávat ještě alternativní verzi konce, když už to bylo tak pěkně uzavřeno. Za odměnu se těšte na úchylnou scénku, která však byla napsána dávno před vydáním Na hřbetu koně, takže se nejedná o kopírování pairingu.
Protože je z technických a osobních důvodů pozastaveno vydávání Divided, rozhodla jsem se dokončit staré resty. Neříkám, že do konce prázdnin zvládnu všechno, nejsem stroj. Nemluvě o plánech se připravovat k maturitě a přijímačkám na VŠ rok předem, které jaksi vzali své duhové jednorožce a odcválali vstříc západu slunce *mistr prokrastinace*. On nebo já dodělám určitě, snad konečně po roce přibyde další díl Za dveřmi kabinetu a dokopu svoje líné j-rockerské pozadí k Vězni ve své mysli, záleží na dodávce inspirace a dalších věcích, na kterých Shira ujíždí.

Otázka SONAP: zatím mi přišlo pouze jediné osamocené dílko a s tím tedy vážně nebudu dělat vyhodnocení. Pro zájemce je v menu ikonka, snad dostatečně výrazná. Též bych ráda rozeběhla rubriku o visual kei skupinách, stručně zrecenzovala jejich hudbu, vybrala nejoblíbenější písničky a videa, abych případně někoho nalákala k poslechu.

Děj navazuje na část předtím, než se Uchiha starší odebral do lovišť věčných.

I'm not your friend 16

19. července 2014 v 14:54 | Shirayuki + Ája |  I'm not your friend


Od dnešního dílu nás čekají pouze tři do konce. Tak si patřičně užívejte.

Vánoční dárek 5 - poslední díl

19. července 2014 v 7:00 | Ája + Ivanitko |  Vánoční dárek

Teoreticky už by to přednastavování mělo fungovat... no uvidíme :DProvinilý II.

18. července 2014 v 20:41 | Ája + Vita |  Provinilý

Vidíte, jak umíte krásně komentovat :3


Karneval - recenze + odkazy

18. července 2014 v 0:00 | Shirayuki
Yogi, Gareki, Nai, Tsukumo, Hirato

Ghost hunt

17. července 2014 v 14:00 | Ája

Recenze
Tři dívky zůstanou o něco déle po škole a vypráví si strašidelné příběhy o jedné z budov školy. Náhle je vyruší neznámý student s tím, že by se k ním příště rád připojil, až si budou vyprávět. Dívky nadšeně souhlasí, tím spíš, když se jim ten tajemný neznámý líbí - až na jednu, Mai.
Ta, když odchází ze školy po vyprávění báchorek, zaslechne z oné budovy podivné zvuky a rozhodne se to jít prozkoumat. Najde tam jen kameru, kterou se jí nešťastnou náhodou podaří zničit. Pak se na scéně opět objevuje onen záhadný student, o kterém se dozvídá, že tak úplně student není. Jmenuje se Kazuya Shibuya a je lovec duchů, mimoto má hezkou tvářičku, chladnou povahu a chytrou hlavu, což na něm začne i Mai brzy imponovat.
Tím spíše, když se od této události budou vídat téměř denně, protože Kazuya vezme Mai za svou asistentku (aby mu splatila rozbitou kameru).
Celé anime je pak prakticky o různých lidech, kteří si Kazuyu najímají na vyhnání duchů, mimo Mai mu pomáhá i spousta dalších lidí - šintoistická kněžka, médium, exorcista, mnich a jeho původní asistent.

Odkaz


Moje hodnocení
Hodně mě to bavilo. Jsem ten typ, co si nutně nepotrpí na zápletky mezi hlavními hrdinami, které tam sice jsou, ale vedle nich se i dost podrobně řeší různé duchařské záhady, jejich propracovanost je někdy menší, někdy větší, ale tak už to bývá. Za sebe můžu říct, že je to jedno z nejlepších anime, které jsem viděla. Dokonce ani Mai není tak otravná jako většina dívek v anime a není tam ani nouze i milostné intriky.
Kdybych to měla hodnotit na body tak 9/10.On nebo já (ItaDeiSasu) 1/4

16. července 2014 v 18:44 | Shirayuki + Kiira |  Jednorázovky
Itachi žije se svým umělecky založeným přítelem, který si vydělává svými obrazy. Než mu do života opět vstoupí jeho milovaný bráška s tím, že nemá kde bydlet a přišel o práci a jako hotovou věc mu oznámí, že se stěhuje zpátky. Chová se jako pitomec, všude nechává nepořádek a k tomu mezi ním a Deidarou vládne žárlivost.
žánr: yaoi (hned několikrát), trojka, shonen-ai, občas OOC, pravopisné chyby (Kiira kopírovala a já dělala korekturu kolem druhé hodiny ranní), mpreg (just kidding...or not?), ...bla bla bla, vždyť to znáte
Shira - Deidara, Itachi ve chvílích se sekretářkou, Sasuke
Kiira - Itachi, Deidara ve chvílích se Sasukem, sekretářka


Na hřbetu koně 19

14. července 2014 v 23:00 | Ája + Vita |  Na hřbetu koně
No vidíte, jak se umíte snažit, když vám o něco jde. Takže jen tak dál, nebo se sami připravíte asi tak o poslední 3 díly.