Únor 2014

I'm not your friend 13

27. února 2014 v 15:19 | Shirayuki + Ája |  I'm not your friend


Protože Hidan vždycky znamená komplikace.

Posedlost 1 - Milovaný bratr

25. února 2014 v 11:53 | Ája |  Posedlost
Povídka, se kterou jsem se neskutečně patlala a upřímně jí mám plný zuby už teď :D. Ale mám ji v hlavě možná už rok... dva a neustále odkládám její sepsání.
Teď jsem konečně dostala příležitost se do toho pustit, protože mám dva týdny volna. Zhruba před dvěma lety se rozhodlo, že konečně opraví náš gympl (asi zjistili, že plíseň a rozpadající se okna a zdi už nejsou cool) a nás na tu dobu šoupnou do BÝVALÉHO ústavu hluchoněmých. A včerejškem náš pobyt tam byl slavnostně (= všichni se horlivě začaly podepisovat na rámy oken) ukončen.
Ale to důležitější - celý týden budou stěhovat všechny věci zpět do staré budovy a nám k té příležitosti dali volno :D, a pak... pak jsou jarňáky. Buď požehnáno, vzácné volno :3.

Napadlo mě trochu jiné zpracování vyvraždění Uchihů, nebo spíš Itachiho "trochu" jiný důvod k vyvraždění klanu. Samozřejmě, že to bude jeho maličký bratříček, jinak by to ztrácelo význam, ale rozhodla jsem se to posunout ještě o level výš. V anime Itachi Sasukeho opustí a dezertuje k Akatsuki, no a tady... tady ho neopustí. Snažila jsem se tam zachytit Sasukeho dospívání a změny jeho citů k Itachimu, i když zatím to není moc znát, je to teprve první díl.Itachi vyvraždil klan a naživu nechal jen svého mladšího sourozence, kterého se rozhodne vychovat sám vlastními metodami. Sasuke ho nenávidí víc, než svůj zničený život a nejasnou budoucnost, ale čas neúprosně běží a s ním blednou i vzpomínky na milované rodiče. Přes všechnu bolest, kterou mu starší bratr způsobil, se s ubývajícími léty jeho city k němu mění. Postupně dospívá do stádia, kdy si není jistý tím, co k němu vůbec cítí. Nenávist, láska, odpor, pochopení... Navíc řeší neustále jedinou otázku "proč?", na kterou dostává časem i odpověď, ale ne takovou, jakou si žádal a ne v takové podobě, v jaké si přál. S prvním Itachiho intimnějším dotekem, se jejich vztah vrací na začátek, tam kde původně začal, když starší z bratrů popravil jejich rodiče a Sasuke si přeje, aby se nikdy nezeptal "proč?".

Varování: yaoi, pedofilie, incest
Větší zvrhlost už ode mě asi nikdy neuvidíte (ale kdo z nás věští? :D).

Jestli se chcete naladit na mojí vlnu, tak když jsem to psala, tak jsem si pro inspiraci pustila příhodnou hudbu (můj vkus je celkem vyhraněný, takže... radši nic :D) - >
Skillet - Monster (trochu drsnější verze - Skillet - Monster voice)
Bylo toho víc, ale nechce se mi to sem všechno házet, tohle vám bohatě postačí :D


Pod svícnem největší tma II - 11.kapitola

23. února 2014 v 14:11 | Shirayuki + Vita |  Pod svícnem největší tma
Tak, vážení. Dneska je díl trochu kratší, protože se jedná o poslední před závěrečným epilogem, který rozdělíme na dvě části. Většina z vás už to četla kvůli technickým komplikacím, ale snad nevadí.


Special High School

19. února 2014 v 15:28 | Vita |  Special High School
Chtěli jste to, máte to mít. Děkuji všem za komentování a aktivitu, nemslete si, že to pro mě jsou jenom čísílka pod článkem, pamatuji si jména i obsah, kterým povídky obdařujete. Proto určitě ví ti, kterým můj vděk patří. Povídky (nejen já, ale i ostatní) sem píšeme a dáváme jen a jen pro vás, proto mě těší, že pod článkem najdu i pozitivní reakce jako odměnu.

Obrázek časem bude, teď ještě není hotový.Special High School - recenze

17. února 2014 v 22:13 | Vita

Po dlouhé době o sobě dávám vědět, že jsem ještě nebyla ubita požadavky učitelů, skolena zákeřnou chřipkou ani mi nebyly odkousnuty ruce. Jen se mi nechtělo a časově to nezvládám. Někdo z vás mi už psal, že by si přál pokračování Obchodníka s lidmi (vím, moc lidí to nečte, protože Sasukeho držím od Itachiho dál a nechci je nechat se vyspat jenom na základě fyzických primárních potřeb a pudů) I tak jsem upřímně potěšena za každého čtenáře a vážím si jeho názoru, popřípadě komentáře.

Ale jak už jsem řekla, zatím další díl není dopsaný, takže abych zcela nevymizela z vašeho podvědomí, dám vám sem povídku, která už je dostatečně rozepsaná a na pár dílů bych si vystačila s ctrlC ctrlV... ale je to výstřel do prázdna, někteří veteráni ji možná budou dokonce pamatovat od mého starého, nezkušeného a naivního já. Posuďte sami a nenechte se odradit popisem na začátku, je to netradiční prostředí, netradiční situace, netradiční pár. Budete potřebovat uvést do děje a bez popisu to nepůjde. Ale nemějte obavy, nejsem realistický autor, takže dvoustránkové popisování praskliny v omítce nehrozí. A teď recenze k povídce...Není vše stříbro co se třpytí (Zero x Ichiru) 2/2

17. února 2014 v 15:50 | Shirayuki + Yuki |  Jednorázovky
Druhá část. Kdo by byl řekl, že asi 17 tisíc znaků ve wordu se nevejde do 30 tisíc na blogu.Není vše stříbro co se třpytí (Zero x Ichiru) 1/2

17. února 2014 v 15:45 | Shirayuki + Yuki |  Jednorázovky
Jedná se o poměrně nedávno dopsanou jednorázovku na anime Vampire Knight. Menší oddech od všech těch dílovek. Název je odvozený ze známého přísloví a fanoušci si jistě domyslí, proč jsem ty dva kovy zaměnila. Co se děje týče, je to v podstatě PWP (dobře, náznak zápletky by se tam možná i našel). S Yuki píšu sice poměrně krátce, ale za tu dobu jsme již napsaly víc povídek než například s Vitou. Jedná se o menší anime jako UtaPri, Togainu no chi, Magi a seiyuu. Pokud by někdo měl zájem, mohou sem také přibýt.
V roli semeho (Zero) má maličkost. Ukeho (Ichiru) mi dělá má milovaná. Žánry též nemá cenu psát, umíte si domyslet, co se skrývá pod pojmem 'porn without plot'.


Jak napsat povídku?

16. února 2014 v 19:13 | Ája |  Slovník
Dostala jsem na asku takovou zajímavou otázku, nebo spíš žádost. Jestli bych někdy neuvedla pár rad, jak napsat povídku. Nevím, jestli jsem na takovém levelu, abych mohla někomu dávat rady, ale pokusím se. Možná konečně uplatním zkušenosti ze semináře tvůrčího psaní.
Zkusím to pojmout trochu netradičně a především po všech stránkách - téma, námět, sestavování, ale i gramatika a forma. A počítejte s tím, že se často potkáte s mým názorem, který ale nutně nemusí být správný.

Půjdeme hezky chornologicky (nebo se o to alespoň pokusím...)

Warnning: BUDETE MĚ NENÁVIDĚT :D

Sereš na mě, seru na tebe 1/2 (NaruSasu, ItaSasu)

15. února 2014 v 12:54 | Ája |  Jednorázovky
Napadla mě povídka na aktuální problematiku :D.
Často mi mnozí (Kinuška je na to expert) vyčítají, že je na FB ignoruju. Což není tak docela pravda, mám notebook sama pro sebe a tak nevidím důvod, proč se z facebooku odhlašovat, i když tam vlastně nejsem... asi trochu lenost, přiznávám :D. Jenže pak mi někdo píše (Kin) a já neodpovídám, protože u toho fyzicky nejsem...
Pak takové to asi všichni známe: ,,Hele! On/ona je online, tak schválně jestli napíše." ...*po několika minutách* ,,Ten hajzl! Aspoň pozdravit jako mohl/a." (když nenapíše :D)
Nebo někomu napíšete, ten dotyčný si to zobrazí a neodepíše. A hned je oheň na střeše. Ten zmetek... tak když už si našel/našla čas si to zobrazit, tak snad může napsat alespoň pár slovíček jako odpověď ne? Kašlu na něj/ni a příště mu/jí taky neodepíšu!
Myslím, že kdo má účet na té prokleté sociální síti, tak ví, o čem mluvím. Já se přiznám, že to teda jde všechno nějak mimo mě. Facebook mám, jsem tam skoro každý den, abych zjistila, co je za úkoly, testy atd., jestli někdo něco nepotřebuje, s někým pokecala... ale to, co se všude teď řeší - on/ona neodepsal/a, to mě nikdy nijak netrápilo. Jasně, občas to naštve i mě, ale... když se nad tím tak zamyslím, mně tohle až na pár (jednoho, dva) lidi nikdo neprovádí :D. Tam je asi zakopanej pes mojí ignorace. No už jsem se moc rozkecala :D.
K povídce - Sasuke řeší problematiku facebooku, není co víc dodávat :D.
Nebo jestli chcete takové to drobné úvodové okecáváníčko...


Pár: ItaSasu, NaruSasu
Žánr: komedie, parodie, romantika
Varování: yaoi, facebook, velice nespisovné výrazy, které mi opravdu nešly (neumím psát v ich formě o_O)
Věková hranice: není omezeno


Nevlastní 7

13. února 2014 v 13:21 | Ája |  Nevlastní
Tak jsem s nechutným tuberáckým kašlem konečně dopsala další díl :D. Jsem na sebe opravdu hrdá, praktikovala jsem v něm trochu (malinko :D) líčení, které jsme trénovali celý půl rok na semináři tvůrčího psaní... zábava -.-... vážně.
A k té příležitosti jsem udělala i nový tituní obrázek, tamten se mi prostě už nelíbil :D.