Srpen 2013


Magi: The labyrinth of magic - RECENZE + DOWNLOAD

29. srpna 2013 v 11:54 | Shirayuki


Děj:
Hlavním hrdinou příběhu je malý chlapec Aladdin, který byl téměř celý svůj život uvězněný v místnosti s džinem a svým kamarádek Ugem. Toho od té doby nosí stále u sebe, zabydleného ve flétně. Navíc je Aladdin Magi, něco jako kouzelník, který si vybere kandidáta na krále a bude dělat všechno pro to, aby se jím stal (celkem jsou v příběhu čtyři Magi). Když se pak vydává prozkoumat svět, potkává v jednom městě Alibabu, blonďatého chlapce se snem dobýt jednu z Kobek, což jsou vlastně labyrinty záhadného původu, které se před několika lety objevily po celém světě. Aladdin mu pomůže sen uskutečnit a stanou se z nich přátelé. Při svých dalších dobrodružstvích potkávají například Morgianu-rudovlasou dívku a otrokyni z bojového kmene nebo Sindibáda, krále země Sindrie. A jak to nakonec dopadne si zjistěte sami ;).

Recenze:
Mangu jsem nečetla, takže nebyla možnost to posoudit, ale někteří fanoušci se na anime zlobí kvůli tomu, kolik věcí za těch asi pětadvacet dílů stihli tvůrci odbýt. Nenechte se odradit trochu pomalejším začátkem, někdy kolem šestého dílu se to zlepší. Anime je poměrně nové a tak je samozřejmě kresba naprosto úžasná. I animace mi místy přijde lepší než v Narutu :D. Každý si tu najde nějakou oblíbenou postavu, protože všechny jsou úžasné (tedy až na toho Alibabova bratra, ten mě štval celou dobu co těm byl -.-"). Za mě je to například Judal nebo Sindibád, jehož nástup byl jedním z nejepičtějších v historii anime (odkaz tady) a taky si mě získal úžasným seiyuu - Daisuke Ono je známý především jako Sebastian z Kuroshitsuji, Tsukishima z Bleache a Shizuo Heiwajima z Durarara. Soundtrack už dlouho zaujímá čestné místo na mém playlistu. Celkově je tohle anime velmi podařené a doporučuju všema deseti na shlédnutí. Jen mě trochu mrzí, že je zatím přeložené asi do desátého dílu a zbytek musíte stáhnout s anglickými titulky přes torrenty. Že by Shira-chan začala zase překládat..? :D

Od dílu 11 zatím není přeloženo. Tady si stáhnete komplet s anglickými titulky.

Takže abych to shrnula: anime dávám 10/10 za skvělé charaktery postav, nádhernou kresbu, poutavý příběh a úžasný soundtrack.
Tak a pod perexem už máme hlavní postavy, pozor na menší spoilery!


ItaSasu video

27. srpna 2013 v 15:05 | Ája |  Uchiha
Na něco jsem nedávno narazila a řekla jsem si, že už nastal čas se o to s Vámi podělit :D. Jde o velice zajímavé ItaSasu video. Obraz sice nic moc, ale ten zvuk :D. Jestli máte za sebou rodiče nebo mladšího sourozence, radši si to pusťte do sluchátek :D.


A někdo byl tak moc hodný a napsal tam v angličtině překlad a já budu tak hodná a dám vám ho sem v češtině :D

Itachi: malý pošetilý bratře
Itachi: jseš vážně dobrý... Sasuke...
Sasuke: i přes tak dlohou dobu tě miluju
Itachi: promiň, Sasuke... uvidíme se příště (ve smyslu: budeme si hrát později)

ItaSasu aneb to, co se nevešlo

25. srpna 2013 v 22:11 | Ája |  Uchiha
Asi jste postřehli nový design :D. Možná to tak nevypadá, ale dělala jsem se s ním 4 týdny. Nejhorší byl nápad, ať jsem se snažila jakkoliv, měla jsem v hlavě vymeteno. Ačkoliv jsem měla dost kruté fotky :D. Nakonec mě ale cosi osvítilo a nový layout byl na světě :D. Jen mě mrzí, že jsem nevyužila všechny ty krásný shonen ai fotky :D.
Kdo by chtěl vidět, z čeho jsem měla na výběr tak tady -> YAKUZA COSPLAY PRODUCTION, v albu Uchiha clan.

Ochutnávka... :DFA - Karkulka a vlk

22. srpna 2013 v 13:02 | Baka - chan |  FanArty Naruto
Baka - chan hráblo. xD
Neptejte se, jak mě to napadlo, prostě jsem začala kreslit. Omlouvám se za kvalitu, bohužel nemáme scanner, takže to musím fotit mým Nikonem. (Což ostatně platí o všech mých FA...)
Vypadá to, že jsem Sasukemu trošku... nevystihla ústa. .___.


Alea iacta est 1

20. srpna 2013 v 13:07 | Shirayuki |  Alea iacta est
Tohle je moje první ne-spoluautorská povídka, jak jsem slíbila. Nejsem si jistá, jestli to tu bude vůbec někdo číst, námět je přeci jen trochu složitý a navíc neslibuje v každém díle porno, naopak. Zaměřila jsem se hlavně na děj. Jedná se o ItaSasu, i když to zezačátku nebude vůbec vidět. Takže budu ráda, pokud mi povíte svůj názor a najde si tu své fanoušky. Hlavně buďte hodní, nejsem zrovna zkušená spisovatelka.
Pro pořádek: věci psané kurzívou a přímou řečí vypráví Sasuke, je to vlastně jeho příběh. Vím, že tu někdo není tak závislý na řeckých bájích a z toho důvodu slouží ty legendy jako vysvětlivky k jednotlivým postavám ;). Později bude příběh psaný výhradně z jeho pohledu.
Postavy nemají svá jména z Naruta, ale snad bude z jejich vzhledu i chování jasné, o koho se jedná.,,Jsem Hádes, bůh podsvětí. Jednou jsem čistě z nudy chtěl oživit Chrona-pána času a svého stvořitele, který byl svými třemi syny rozčtvrcen a svržen do hlubin Tartaru. Leč mé úmysly byly zmařeny a já byl samotným Diem potrestán odejmutím moci, vzpomínek a... proměnou v dívku. Teď jsem studentkou střední školy v oboru historie a filozofie. Za ta léta se má podoba vlivem nesmrtelnosti a snad i tak trochu pro zhoršení trestu nezměnila a vystřídal jsem spoustu takových škol. Avšak tentokrát je to jiné. Několik mých spolužáků uspořádá okultní rituál a mne si zvolí jako oběť. Během něj se cosi nevysvětlitelného stane a mně se vrátí vzpomínky."


Obchodník s lidmi II.

18. srpna 2013 v 23:48 | Vita |  Obchodník s lidmi
Tak tady je druhá kapitola, konečně se dozvíme, jakou roli bude v příběhu Sasuke hrát.
Přeji hezké počtení, snad se bude líbit...

For your eyes 1

17. srpna 2013 v 10:24 | Honza + Ája |  For your eyes
Tak vážení, je tu naše první společná povídka S HONZOU. Schválně jsem to tak zvíraznila, protože vy pak máte tendenci si myslet, že to píšu sama.
Tak nějak jsme se shodli na páru Madara + Izuna. A já zase jednou píšu semeho, takže Madaru a Honza má Izunu, plus já si ještě tak nějak přivzala klan Senju :D.
Tak, o čem to bude...
Madara se stal vůdcem Uchiha klanu a s takovou funkcí má více starostí a problémů než doposud, nemá tak čas na svého mladšího bratra, který ho potřebuje. Ani předtím spolu nevycházeli nejlíp pro Madarův chladný přístup k němu. Když navíc začne mít starší podezření, že jeho bratra víc zajímají muži, než ženy a konkrétně on, začne se mezi nimi tvořit hluboká propast.


MadaIzu

17. srpna 2013 v 10:14 | Ája
Rozcestník MadaIzu dílovek

(Madara se stal vůdcem Uchiha klanu a s takovou funkcí má více starostí a problémů než doposud, nemá tak čas na svého mladšího bratra, který ho potřebuje. Ani předtím spolu nevycházeli nejlíp pro Madarův chladný přístup k němu. Když navíc začne mít starší podezření, že jeho bratra víc zajímají muži, než ženy a konkrétně on, začne se mezi nimi tvořit hluboká propast.)