Červen 2013

Untouched 20

30. června 2013 v 10:20 | Ája + Vita |  Untouched

Tak a teď jdu psát Nevlastní, yaoi tu máte dost :D

I'm not your friend 2

29. června 2013 v 18:19 | Ája + Shirayuki |  I'm not your friend

Pardon, už tu dlouho nic nebylo :D. Zítra přidám i Untouched a začnu dopisovat SasuSaku povídky ;)

Dango

27. června 2013 v 21:06 | Ája |  Japonsko
Už je to tak, asi dva měsíce mám koupené všechny ingredience a dnes jsem se do toho pustila.

Budete potřebovat
  • rýžovou mouku, hladkou
  • kukuřičný škrob
  • cukr (vanilka, moučka, krystal)
  • a na dochucení čokoládu, sirup, kokos... nebo tak něco :D
1. Vypracovat těsto
Nasypte si mouku (já jí měla 1kg) do nějaké mísi a smíchejte s cukrem krystalem a vanilkou a dvěmi lžičkami škrobu. Vůbec cukrem nešetřete i 10 lžíc je málo. A pomalinku přilejváte horkou vodu - stačí ani ne třetina hrnečku.
MOJE PROBLÉMY: Těsto jsem měla takové až blátivě mazlavé, jak to všude psali, že má být, ale já teda dost narazila, když jsem to dala vařit, kuličky se mi rozcupovaly na malinkaté kousíčky. Takže jsem musela přidat ještě víc mouky a těsto vypadalo takto. Proto jsem do postupu napsala pouze čtvrt hrnečku vody :).

2. Dejte si vařit vodu, až bude na bodu varu, vytvarujte z těsta malinké kuličky a ty házejte opatrně do vody. Počkejte cca 5 min, než vyplavou na hladinu, pokud se tak nestalo, je třeba je opatrně vařečkou odlepit od dna. A pak je nechte vařit ještě dalších 5 - 7 minut.
MOJE PROBLÉMY: Vznikla mi uvnitř kuliček vzduchová kapsa, takže kuličky byly uvnitř sypké, stačilo trochu propíchnout vidličkou a bylo to ok.

3. Na konec napíchejte na špejle a polijte něčím, co máte rádi. Já smíchala cukr moučku a vanilku, přidala trochu vody a polila tím.


Tak a jak to chutná?
Hnusně! :D
Ale to je věcn názoru. Já bych to popsala jako kynutý knedlíky na způsob rýžového nákypu... a já nemám ráda rýžový nákyp. Já obecně moc nemusím sladké. Takže proč jsem to vlastně dělala? :D
Jako rekvizitu pro Riuu, která mi cosplayuje Itachiho :D. Dám to zmrznout a bude to použitelné kdykoliv, dokud se to nezkazí :D.

Hokagecon

23. června 2013 v 21:31 | Ája |  Kecy
Ha! A jsem doma! :D
Asi jsem Vám zapomněla říct, že tom pojedu, že? ^^"
Mno, tak Vám o tom povyprávím teď :D.
Sobota
01:00: Přicházím domů. Byla jsem s kamarádkou, se kterou mám jet na Hokagecon (Riuu) venku, kde přesně netřeba komentovat.
02:00: Mám umytou hlavu a zabaleno na Hokagecon, najím se jdu spát
03:00: Pes štěká celou hodinu na lidi venku a nenechá mě vyspat
03:30: Pes usíná, ale slyším sestru chrápat z vedlejší místnosti.
04:00: Zvoní budík, že už mám vstávat, protože z Hradce vyjíždíme v 6:08
05:30: Něco se zvrtlo a vyjíždíme až v 7.
9 a něco málo: Jsme v Praze. Jedeme na místo konání a tam fronta dlouhá jak... ehm ...ale jelikož jsme tam měli pomáhat s organizací, tak jsme dostali pásky a všechny předběhli... not bad :D. Vražedné pohledy ostatních nebyly příjemné :D. Jako bez nás by jste tak krásný hry neměli! :D

Pak se převlíkáme do cosplaye. Já měla celej con Sasukeho, jestli jste tam někde pořád viděli lítat Sasukeho... oni tam sice byli tři, ale já většinou byla s Itachim :D... dobře, to tam byl ještě jeden Sasuke, ale ten měl piercing a ten já fakt neplánuju :D. Jo a měla jsem tam se svým týmem přednášku o cosplaye, taky jsme vybírali nejlepší cosplay a seděli u takové malovací soutěže :D.
Jo a někdo z vás tam byl určitě! Protože já nejsem hluchá!
Tak se tak chladím venku a najednou slyším: ,,Když já nevím, jestli je to Ája." A to je tak těžký se zeptat? Jo, byla jsem to já :D. Ale nevím, kdo to tam řešil, protože když jsem se otočila, viděla jsem asi 15 lidí a teď kdo z nich to řekl?
Nevím, pardon :D. Příště prostě přijďte :D ...protože dotyčný se trefil, byla jsem to já :D.
Noc byla také velice zajímavá :D... víte jak se spí na posteli asi tak metr široké... možná ani ne, když tam spí dva lidé? :D Špatně! :D
Dnes už jsme akorát vyhlásili výsledky toho cosplaye a pak tradá domů... bylo to strašně fajn, ale jsem ráda, že jsem zase doma... fakt se potřebuju vyspat, naučit se do školy a konec, tečka :D.

Na závěr perlička: Máme prezentaci o cosplayi. Riuu mi odříkala můj text -.-"... a já se kvůli tomu totálně ztratila a nevěděla, co říkat... to není ono ale ještě :D. Pak přišel na řadu náš Kepy - mluvil o materiálech. Takový ten, který měl cosplay Kankura a 45 minut tam vykládal. Nejen, že ke konci se nudilo již pomalu celé poblikum, ačkoliv Kepy mluví dobře a zajímavě, ale i my jeho spolupřednášející jsme byli již značně unavení a znudění :D. Ten moment, kdy otrávíte i členy vlastního týmu :D :D :D. Kepy prostě vede :D... možná jste viděli, jak jsme si tam všichni posedali na pódium a čekali, až domluví :D :D :D.

Vaše Ája
P. S.: Až se zase budete dohadovat, jestli jsem to já, tak se zeptejte! :D

Pod svícnem největší tma II - 4.kapitola

19. června 2013 v 16:47 | Shirayuki + Vita |  Pod svícnem největší tma
Sice si to podle mě vůbec nezasloužíte, ale abych sem vůbec měla co dávat, smiluji se. :D
Dneska trochu oddech, ale dozvíme se víc o plánech Itachiho skupiny.Untouched 19

15. června 2013 v 12:28 | Ája + Vita |  Untouched

Omlouvám se, vím, že jsem psala, že ve čtvrtek bude další díl, ale pamatujete, jak mi moje sestra smazala na notebooku účet i s povídkami? Já jsem pak Untouched kopírovala z facebooku, protože na něm jsme to s Vitou psali, jenže jednu část jsme psali na trochu jiným chatu, kde jsem zapomněla nastavit, aby se ukládala historie, takže jsme přišli asi tak o 3 stránky a teď nadešla doba, kdy tu část potřebuju :D. Takže jsem ji musela dopsat. Je to asi posledních pár odstavců ke konci, určitě popchopíte, že to jsem vynechat opravdu nemohla :D


Boom 2! :D

15. června 2013 v 10:40 | Ája |  Kecy
Tak už vím, vážení, co se stalo! :D
Jen pro připomenutí: ve čtvrtek jsme museli všichni rychle vypadnout ze školy z "technických důvodů".
A druhý den ráno nám to učitelka vysvětlila. Prý v ten čtvrtek okolo druhé hodiny přišel našemu řediteli email, že ve škole je bomba a ve dvě hodiny vybuchne. Jenže náš ředitel čte emaily zásadně pozdě :D ...ehm... a přečetl si ho až půl hodiny po třetí. Záhodou bylo, že škola ještě v tu dobu stála a výbuch se nekonal :D. Nicméně nechal vyklidit školu a to jest vše :D. Škola stojí... bohužel... tedy díkybohu :D :D ...samozřejmě. A třešnička na drotu: víte koho z toho "vtipného emailu" podezřívali? Nás! :D. Konkrétně naši polovinu třídy - nemčináři (to jsem i já). My totiž měli psát poslední hodinu opravdu veliké shrnutí z němčiny, naštěstí se nás naše učitelka zastala, že my bychom nic takového neudělali. Taky proč, že? Tomu testu bychom se stejně nevyhnuli a naučit se na něj nedá, protože je to poslech a práce s textem.

Toď vše, já mizím. Za chvíli snad zveřejním Untouched a... možná ještě něco :D. Uvidíme.
Vaše Ája

Boom! :D

13. června 2013 v 16:10 | Ája |  Kecy
Srdíčka moje,
normálně bych ještě teď byla ve škole a asi psala test z němčiny, ale 8. hodinu cosi v rozhlase zašumělo a ozvalo se: ,,Z technických důvodů okamžitě ukončete výuku a opusťte školu a už se nevracejte." Během několika vteřin jsme byli všichni oakamžitě pryč (divte se :D). Cestou na zastávku jsme viděli policejní auto před školou a už jely spekulace...
1. Máme ve škole bombu
2. Hoří
3. Někdo spáchal sebevraždu
4. Někdo někoho oddělal
5. Tečou záchody (to už se stalo několikrát a podezíráme z toho sousední gympl, kterej nás nesnáší... btw ta nenávist je vzájemná :D, ale kvůli tomu jsme ještě nikdy nemuseli opouštět školu a nikdy nepřijeli ani policajti)
6. Řediteli přijela milenka... ehm... a kvůli tomu evakuace?

Já osobně jsem za bombu, sebevraždu nebo vraždu :D. Kouř jsem nikde neviděla, záchody už jsem vám odůvodnila a milenku taktéž :D. Takže možná zítra nebo ještě dneska bude v Hradci Králové o gympl méně.
Takže I.N.R.I. Gymnázium J. K. Tyla ...kdyby náhodou :D ...a jestli za tím stojí naši sousedi (Gymnázim Boženy Němcové... oni nás fakt nesnáší -_- ...a my je taky), tak díky :D.

Vaše Ája

Without darkness 5. kapitola

10. června 2013 v 16:57 | Shirayuki + Vita |  Without darkness
Tímto oficiálně pozastavuji PSNT. A jestli mě naštvete, dopadne tak i tahle povídka :D. Plus sem časem hodím pár svých jednorázovek, protože když píšu něco jako spoluautorka, vůbec se nenaučím psát. Pro info, bude se jednat o páry SasuNaru a pro fanoušky Bleache GrimUlqui, protože ty se mi podle názorů nestranných vážně povedly. A tentokrát je sem opravdu dám, dattebayo!
Užijte si díl, Hizuki-chan pozdravuje :).I'm not your friend 1

8. června 2013 v 13:06 | Ája + Shirayuki |  I'm not your friend
Se Shirou jsme nedávno začaly psát novou povídku :D. Jak jsme se k tomu dostaly?
To bylo kdysi dávno... (dobře zase tak dávno to nebylo :D). Když mě Baka - chan přepadla v Atriu (naše geniální obchodní centrum) a byla tam i se Shirou. A v tu chvíli mi došlo, že už jsem se Shirou dlouho nic nenapsala a vzniklo z toho toto :D.


Sasuke vyrůstal sám jen s babičkou, bez rodičů bez bratra, který po smrti otce a matky odešel studovat do Ameriky. Ten se ale po čase s těžkým svědomím vrací, aby vše napravil. Co ale Sasuke? Přijme ho? Odpustí mu, že ho nechal samotného?

A ještě by stálo za zmíňku, že já píšu Itachiho a Shira Sasukeho :D