Vzhledem k stále se opakujícím dotazům, upozorňuji...

1) Povídky: Ve tvém stínu, Censored, Smrtelná touha jsou dávno dokončené. Nepíšeme je s Vitou teď, už asi dva roky jsou hotové. Jen nebyly doposud kompletně zveřejněny.

2) Nezveřejňuju povídky už tak půl roku. Vy jste to vůbec nepocítili, protože blog má funkci "přednastavení článků". V létě jsem si jednoduše na jeden den sedla a na rok dopředu přenastavila, co a v který den se samo zveřejní. Teď se jen občas mrknu na komentáře, abych si zvedla náladu.

3) Zamilovaného nemám dopsaného, aktuálně mi došly díly, takže budete si muset počkat, až budu mít čas, což určitě do léta nebude. Škola je pro mě přednější, nezlobte se, ale vzdělání mě jednou bude živit, povídky ne. Dopíšu ji. Někdy určitě, slíbila jsem to Vendy (kdo je mimo, jedna z mých spřízněných dušiček).

Z toho vyplývá, že je zbytečné se nás ptát, kdy bude ta a ta povídka (je to zkrátka přednastavené - mimo Zamilovaného - až to přijde, tak to přijde). Stejně tak je milá, ale bohužel mylná představa, že mám čas na zveřejňování a psaní. Nemám. Prostě jsem to všechno udělala v létě, kdy ten čas relativně občas byl. Zamilovaného jsem bohužel nestihla.

A ještě jedna poznámka
Ája nestuduje japonštinu, nestudovala japonštinu a nebude studovat japonštinu. Tudíž jí nepište o rady, řekne vám tak maximálně, ať si napíšete Shirayuki, která ji skutečně studovala aneb koukejte na to, kdo je autorem článku. Jméno autora je uvedeno hned pod názvem článku. Vždycky tam.

Únor 2013

Untouched 6

27. února 2013 v 11:47 | Ája + Vita |  Untouched


Uchiha FC

27. února 2013 v 10:19 | Ája
Uchiha FC

Rozhodla jsem se vytvořit takový menší rozcestník pro Uchiha FC, protože si to už vážně zaslouží Smějící se.
Takže, jestli máte rádi Uchihy a ještě nepatříte k našemu velectěnému fanclubu, můžete to omrknout Smějící se.


In the name of God 1

25. února 2013 v 12:23 | Ája |  In the name of God

Tak jsem se končně dostala k té nové ItaSasu povídce. Máme zrovna jarní prázdniny, takže týden času přede mnou :D ...ale zase tak aktivní nebudu, musím napsat ročníkovku, nechci to pak psát na poslední chvíli.
Tak teď už k povídce. Nejdřív jsem si znovu musela zopakovat, jak vznikla planeta Země a k ničemu mi to stejně nebylo :D. Potom jsem se teda pustila do psaní a už při prvních slovech jsem ze svých nápadů chytala záchvaty smíchu (myslím, že plno biologů, geologů, teologů a spustu dalších by se chytalo za hlavu, ale tohle je prostě jen můj příběh a možná nová teorie vzniku života...ovšem ničím nepodložená :D :D), takže to berte trošku s rezervou... vážně jsem nevěděla, jak jinak to napsat, abych aspoň trochu udržela rodinné vztahy :D.

I am sexy and I know it

24. února 2013 v 12:18 | Ája |  Uchiha
V pátek jsem přišla ze školy tak otrávená, že jsem si musela vylepšit chuť focením cosplaye Sasukeho. Nejdřív jsem plánovala něco naprosto jednoduchýho, jako je Shippuuden, ale zvrhlo se to v tohle (omluvte kvalitu, je to foceno mobilem) ->
Aneb naše povídka s Hizuki je velmi inspirativní a máte se teda na co těšit :D (mluvím teď o Untouched).


Podle civilistů jsem uchyl, podle většiny otaku k sežrání (pro zbytek opět uchyl :D). Co mě ale nejvíc zarazilo, co mi potom psali jistí kluci... Achych, vždyť jsem tam převlečená za kluka a tím, že mi píšou takový návrhy, ze sebe dělaj přiteplený (ne že bych proti tomu něco měla :D).

Ale jo, přiznávám, jsem uchyl, moje FF mluví jasně :D

Fotka: Tak jsem zase jednou ponížila Sasukeho :D


Untouched 5

21. února 2013 v 17:57 | Ája + Vita |  Untouched


Nevlastní 4

17. února 2013 v 15:35 | Ája |  Nevlastní


Jinýma očima 4. kapitola - Nezahrávej si!

14. února 2013 v 10:00 | Shirayuki + Vita |  Jinýma očima
Minule jsem sice slíbila flashback, ale nějak jsme na ně zapomněly. Tak se omlouvám. A už se nám to chýlí ke konci, odhadem zbývají ještě asi tři díly do konce.
Na co se můžete těšit: trošku blood-play :3


Už podle názvu se nám to škádlení trochu vystupňuje^^.
P.S. : Pokud nenapíšu jinak, jsou ve své lidské podobě. To kvůli druhé části, aby v tom nebyl zmatek.

Untouched 4

10. února 2013 v 23:46 | Ája + Vita |  Untouched


Pod svícnem největší tma 2

6. února 2013 v 8:33 | Shirayuki + Vita |  Pod svícnem největší tma
Už je to tak, Shira-chan je nemocná a tak má víc času na blog. Je to dobře nebo špatně? :D
Vzhledem k tomu jsem stihla dokoukat pár anime, takže recenzí určitě časem ještě přibude. Třeba Durarara, Izaya je tam naprosto boží^^. A dostala jsem i nápady na povídky z těch menších a méně známých anime. Vim vim, yaoi není všude. Ale ono to svádí, když v celým seriálu je jediná holka typu Hinata a navíc je tam plno úžasných charakterů :3 *if you know what i mean* :D.
Teď k rozpracovaným povídkám: Jinýma očima sem brzo přibude, chci to už zveřejnit, když je to už dokončený v počítači. S Vězněm jsem se trošku sekla, potřebuju inspiraci (neznáte někdo nějakej film na tohle téma? :D). Ale tahle povídka mě děsně baví, jen jsme se trochu odchýlily od původního námětu xD. Ale tak stane se že jo :D.


Dneska se dozvíme něco víc o Sasukeho "práci" a konečně dojde i na interakci ^^.

Ao no Exorcist

5. února 2013 v 14:52 | Shirayuki


Recenze
Existují dva světy, Assiah - říše lidí a Gehenna - říše démonů, se v sobě navzájem odrážejí jako zrcadlo, avšak nikdy se nesmějí prolnout. I když mohou démoni cestovat do toho našeho světa pomocí posednutím slabších lidí, Satan, vládce Gehenny k tomu ale potřebuje vhodného hostitele. A tím se dostáváme k příběhu.
Šestnáctiletý Rin Okumura je vychováván Otcem Fujimutem, společně se svým mladším dvojčetem Yukiem. I když byl narozdíl od svého bratra poněkud prudší povahy a často vyvolával rvačky,vede celkem normální život. To se však změní jednoho dne, kdy se stane terčem útoku jakéhosi démona. V poslední chvíli je zachráněn svým vychovatelem, který je ve skutečnosti nejlepší Vymítač (někde se to překládá jako Exorcista) a tak se dozvídá pravdu o svém původu. Je totiž synem Satana a jeho démonické schopnosti jsou zapečetěné v kataně.
Později však při jistém rituálu Satan posedne Fujimota, který se raději sám zabije než by ublížil Rinovi. Okumura přísahá, že se stane Exorcistou a pomstí se. Proto začíná studovat na Akademii Pravého kříže, škole Exorcistů, kde se postupně učí ovládat své schopnosti. Útoky démonů se však stále stupňují a do nebezpečí se tak dostanou i jeho přátelé.
Co se stane, až se přátelé dozvědí o jeho skutečné identitě? Dokáže splnit svůj slib a stát se Paladinem, nejvyšším Exorcistou, nebo podlehne své temné stránce a zničí svět? Boj začíná!

Můj názor
Za sebe mohu říct, že tohle anime bylo jedno z nejlepších, co jsem dosud viděla. Postavy velmi rychle přilnou k srdci a jen těžko se s nimi pak po zhruba pětadvaceti dílech loučíte. Najdete tu hodně známých dabérů (Rinovi propůjčil hlas Namikawa Daisuke, kterého můžete znát jako Ulquiorru z Bleache nebo Eustasse Kidda z OP. Ředitel akademie, Mephisto Pheles, je jedna z mých nejoblíbenějších postav a v jeho hlase můžete poznat Izayu Oriharu z Durarara nebo Lawa Trafalgara z OP.). Dalším plusem je naprosto úžasný soundtrack, při bojích se to asi projevuje nejvíc (společně s téměř dokonalou animací) a taky nádherná kresba. Dávám 10/10 bodů.

Link